Yıllar önce babam eve elinde 3-4 koli ansiklopedi ile gelmişti. Dün gibi hatırlarım. O zaman çok popüler olan Meydan Larousse ansiklopedisi çıkmıştı kolilerden. Büyük heyecanla kolilerden çıkarmış, sayfalarını koklamış ve büyük bir özenle salonun baş köşesindeki konsoldaki boş yere dizmiştim.

O günden bugüne çok zaman geçti. O günün bilgi bankası olan ansiklopediler, bugün yerlerini sürekli yenilenen dinamik dijital kopyalarına bıraktılar bile.

PMI Turkey Chapter olarak bizler de proje yönetimi bilgi birikimi ve paylaşımına katkıda bulunmak üzere bir bu bilgi alanını sizler için oluşturduk. Bu sayfalarda düzenli ve konuk yazarlarımız ve sizler olacaksınız. Bilginizi paylaşmanız, yazınızı yayınlamanız için sizlere bu fırsatı sunmaktan memnuniyet duyuyoruz. PMI ın tabiri ile “Giving Back To Profession” için fırsat yakalayacaksınız. Ayrıca bu kategoride PDU kazanabileceğinizi belirtmeme gerek yok sanırım.

Bu alanın oluşturulması fikri ile gelen ve sonra da konunun proje yöneticiliğini üstlenen Eren Özdemir’e ve proje ekibimiz FatmaNur Maraş’a, Berrin Sayar’a, Berna Gül’e, Ömür Benek’e, Köksal Gürkan’a ve Petek Kabakcı’ya bu projeye katkılarından ötürü çok teşekkür ederim.

Bilgi paylaştıkça çoğalır. Sizleri bu sayfaları kullanarak bilgilerinizi paylaşmaya davet ediyorum. Bu sayfaları hep birlikte yaşatalım.

Süleyman Çavuşoğlu

PMI TR Chapter Yönetim Kurulu Başkanı